Gyakori az ilyen telefon. De, hát mégis milyet? Olyan ez mintha valaki azt mondaná: Autót szeretnék. Velorex-szel megyünk vagy Rollys-Rollce-szal utazunk?
Egy antenna felépítése általában: tartókonzol és ennek rögzítő elemei, maga az antenna, és a levezető kábel, mely a lakásban levő készülékig halad.
Természetesen szakmai szempontból vizsgálva az előbbi meghatározás igen slendriánnak minősíthető, most azonban nem továbbképzést tartunk, hanem átlagfelhasználóknak igyekszem segítséget nyújtani a megrendeléshez. A felszerelés módja sem mindegy, mert egyrészt befolyásolja a vételt másrészt a pénztárcánkat. Bizonyos antennákat csak a tetőre lehet tenni, míg másokat a falra, kéményre és az erkélyre is. De a tető is igen sokféle lehet:
Alapvetően két fő típus:Szintén fontos tényező, egyrészt, hogy merre halad (utcafronton, udvari oldalon, szellőzőaknában, védőcsőben, kábelcsatornában, közműaknában, stb.) másrészt, hogy milyen hosszú. A koaxiális kábel nem villanyvezeték, nem lehet bármilyen hosszú.
Először tehát azt célszerű meghatározni, hogy milyen TV (rádió) adásokat szeretnénk nézni, azután azt, hogy hány vételi helyen (hány db TV készüléken), végül, hogy hová képzeltük el az antennát.
A TV adások kiválasztásánál szempont lehet a nyelvterület (amilyen idegen nyelven beszélünk) de a TV csatornák programja is. Ilyen kategóriák pl. szórakoztató, film, hír, sport, ismeretterjesztő, divat, stb.
"Szeretnék egy antennát, mely ingyenesen vehető magyar és német TV csatornákat biztosít 1 televízió részére. Ha lehet az erkélykorlátra kérem szerelni, ha nem lehet, akkor a tetőre. Az épületnek hagyományos cseréppel fedett sátorteteje van, mely alatt egy kb. 2 m magas beépítetlen padlástér található. A szerelés tervezett időpontjára a padláskulcsot elkérem a gondnoktól. Ha az antenna a tetőre kerül a kábelt a szellőző udvaron (aknán) keresztül kérem levezetni."